سایت مؤسسه فرهنگی-خدماتی فانوس

 گزارش شفقناافغانستان، حسن و حسین غلامی دو قلوی مهاجر افغانستانی در سال 2015 از ایران به کشور سوئد مهاجرت کردند .

آنها در نزدیکی شهر( یوتبوری) زندگی می کنند و فوتبال خودشان را از همان جا به صورت حرفه ای آغاز کردند و و در فاصله ای نه چندان دور با درخشش فوق العاده خودشان را به باشگاههای طراز اول این کشور نشان دادند .

در سال 2016 به همراه تیم شان در بزرگترین کاپ نوجوانان جهان به نام ( گوتیا کوپ ) که هر سال در کشور سوئد برگزار می شود شرکت کردند.

از بین 227 تیم شرکت کننده از 81 کشور جهان موفق شدند با گذشتن از سد تیم های منتخب مثل برزیل- آلمان – فرانسه – انگلیس به مقام 16 جهان برسند .

حسن و حسین با بازی های چشم نوازشان در این بازی ها توانستند نظر بسیاری از باشگاههای کشور میزبان مانند IFk یوتبوری و IFk نورشپینگ را به خودشان جلب کنند .

در سال 2017 آنها یک بار دیگر موفق شدند در بزرگترین کاپ نوجوانان جهان که این بار 1203 تیم منتخب جهان شرکت کرده بودند راه یابند و این بار بسیار موفق تر از قبل ظاهر شدند و هر کدام شان توانستند 8 گل برای تیم شان به ثمر برسانند و تا مرحله نیمه نهایی سعود کنند و در نیمه نهایی بازی را به تیم منتخب توکیو کشور ژاپن واگذار کردند .

حسن و حسین در تیم( سوتنس ) لیگ 2 فوتسال سوئد توپ می زدند که موفق شدند به عنوان تیم اول به لیگ 1 سوئد سعود کنند .

باشگاه IFk که در لیگ برتر است خواهان جذب این 2 نوجوان 15 ساله افغانستانی در تیم 16 ساله های خود شدند که در اروپا این بزرگترین افتخار محسوب می شود که بازیکنی بتواند در رده سنی بالاتر توپ بزنند .

حسن و حسین غلامی در سال 2019 رسماً به این باشگاه می پیوندند .

در سال 2017 و به تاریخ شمسی 1396/2/30 نیز حسن و حسین در مسابقات دو میدانی در دو (ماراتن ) در مسافت 4300 متر توانستند در بین 600 ورزشکار از کشورهای مختلف جهان مقام دوم و سوم جهان را برای کشور عزیزمان افغانستان کسب و افتخار آفرینی کنند .

حسن و حسین در تیم ملی کشور سوئد نیز انتخاب شدند ولی به دلیل اینکه هنوز مدارک اقامتی آنها تکمیل نشده از بازی در تیم ملی باز ماندند .

آرزوی حسن و حسین دوقلوی مهاجر افغانستانی توپ زدن در بزرگترین تیم های ملی کشورهای اروپایی است .

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها